Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie intretinere minori
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie intretinere minori

Hotarare definitiva, pentru cheltuielile de judecata si pensia de intretinere a minorului (au trecut deja 8 luni) cine face calculul exact al sumelor datorate ? Daca s-a apelat la un Executor Judecatoresc , acesta se ocupa si de recuperarea cheltuielilor de judecata si de cea privind pensia de intretinere , sau se solicita acest lucru unui expert contabil ?
Ii spuneti dvs cat aveti de recuperat cand formulati cererea.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
Multumesc mult, as fi dorit un raspuns mai tehnic, avand in vedere ca nu am toate datele, intrucat respectivul a lucrat alternativ si nu cunosc toate veniturile, posibil sa aiba pauze cand nu a lucrat deloc .
V-am raspuns in raport de informatiile minime pe care le-ati oferit, nu am de unde sa cunosc particularitatile cazului dvs.