Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Custodie comuna
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Custodie comuna

Bună ziua. Ce pot sa fac sa plec cu copilul în vacanta în străinătate dacă tatăl ei nu e de acord sa îmi facă procura .Am divorțat la notar și avem custodie comuna.
Buna ziua,
Va puteti adresa instantei solicitand sa pronunte o senyinta care sa suplineasca acceptul tatalui.
Pt a evita un proces încercați să-i aduceți argumente tatălui cu privire la interesul copilului.
Dacă nu reușiți să persuadați, formulați acțiune solicitând instanței suplinirea consimțământului tatălui.