Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... formularul E411
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

formularul E411

BUNA ZIUA DACA EU SOTUL SI CPILUL LOCUIM IN ITALIA DA 10 ANI,,UNDE TREBUIE DEPUS FORMULARUL E411???IN ROMANIA SAU IN ITALIA?
Va trebui sa va adresati mai intai Institutului Naţional de Protecţie Socială (INPS) din Italia ...

Procedura se demareaza prin depunerea formularului E411 completat în partea A la instituţiile abilitate cu plata prestatiilor familiale din România sau din ţara în care lucrătorul migrant îşi desfăşoară activitatea.

Odata cu cererea de acordare a prestatiilor familiale intr-un stat al Uniunii europene, altul decat Romania, familia interesata trebuie sa completeze si formularul E401.

Detalii
www.avocatnet.ro/forum/discu...