Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Cum obtin fiscalul
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Cum obtin fiscalul

Am cumparat o masina de la un intermediar fara fiscal,proprietarul din talon fiind de la mine din zona.... am mers la proprietar si am aflat ca masina nu mai e la el in evidenta de ceva timp am verificat si la primăria de care aparține si nu i la el , cum e posibil sa fie el proprietarul din talon dar masina sa nu fie la el si nu pot obtine fiscal ..va rog sa ma lămuriți si pe mine cu chestia asta.. multumesc anticipat
MarianIonascu, utilizator
Intermediarul de la care ati achiztionat bunul mobil nu a parcurs procedura de inmatriculare vehicul,nu a notat pe rol fiscal vehiculul,motiv pentru care nu poate sa va prezinte certificat fiscal si fisa de radiere auto
Intrebarea este ce fel de document de vanzare cumparare ati incheiat in lipsa certificatului fiscal?
Intermediarul utilizeaza vehiculul fara a detine documente pe numele sau