Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Taxe pentru vanzari on line in afara Romaniei
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Taxe pentru vanzari on line in afara Romaniei

Sant pe punctul de a infinta un SRL , principala activitate fiind vanzari externe on line ,produsele fiind exportate din Romania , fara vanzari catre clienti in Romania.

Web hosting si e-commerce va fi inregistrat in Statele Unite .

Intrebarea care o am este urmatoarea : se platesc taxe pentru acest fel de comert ??
se platesc taxele normale, nimic in plus: impozit pe profit sau micro, impozite cu salariatii, tva daca este cazul
Multumesc pentru raspuns.