avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 925 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Taxe pentru vanzari on line in afara Romaniei
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Taxe pentru vanzari on line in afara Romaniei

Sant pe punctul de a infinta un SRL , principala activitate fiind vanzari externe on line ,produsele fiind exportate din Romania , fara vanzari catre clienti in Romania.

Web hosting si e-commerce va fi inregistrat in Statele Unite .

Intrebarea care o am este urmatoarea : se platesc taxe pentru acest fel de comert ??
Cel mai recent răspuns: chrisrotlmacin , utilizator 12:20, 20 Aprilie 2006
se platesc taxele normale, nimic in plus: impozit pe profit sau micro, impozite cu salariatii, tva daca este cazul
Multumesc pentru raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tva intracomunitar si diverse taxe pentru firma care importa floreph floreph Buna ziua, Am creat o firma care va face comert online si am unele nelamuriri. Sper ca imi puteti da cateva raspunsuri clare, ca sa imi pot face un calcul ... (vezi toată discuția)
Magazin on-line haine second-hand florinat florinat Buna ziua, As dori sa stiu, pentru un magazin on-line avand ca obiect comertul cu haine second-hand sau haine care mi-au apartinut sau unele creatii proprii, ... (vezi toată discuția)
Srl asociat unic iopo iopo Buna seara, am in plan infiintarea unui srl cu asociat unic caen 6203. Voi inchiria servere web din America, UK si Romania, si le voi revinde sub pachete de ... (vezi toată discuția)