Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Este legal?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Este legal?

Societatea la care lucrez a dat o decizie ca nu se mai lucreaza simbata si nu se mai sta peste program ca nu se mai platesc ore suplimentare .cu toate astea ei ne obliga sa lucram simbata si peste program.
Sesizati ITM-ul cu privire la aceste aspecte.

Sesizarile pot fi transmise catre ITM (Inspectoratul Teritorial de Munca) prin:
- posta;
- e-mail;
- fax;
- inregistrate chiar la sediul institutiei.