avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2052 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Este legal?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Este legal?

Societatea la care lucrez a dat o decizie ca nu se mai lucreaza simbata si nu se mai sta peste program ca nu se mai platesc ore suplimentare .cu toate astea ei ne obliga sa lucram simbata si peste program.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:15, 15 Septembrie 2018
Sesizati ITM-ul cu privire la aceste aspecte.

Sesizarile pot fi transmise catre ITM (Inspectoratul Teritorial de Munca) prin:
- posta;
- e-mail;
- fax;
- inregistrate chiar la sediul institutiei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am o nelamirire legata de kurzarbeit daca ma poate ... Marian Nestor Marian Nestor Buna ziua, Am o nelamirire legata de kurzarbeit daca ma poate ajuta cineva. La firma la care lucrez am semnat ca de la 1 noiembrie vom lucra in acest ... (vezi toată discuția)
Pot fi obligat sa lucrez mai mult de 6 ore? Mărginaș Mărginaș Buna ziua am 17 ani și lucrez la un abator,și in contractul meu scrie 6 ore de munca dar eu stau 8-9-10 ore,pot sa fiu obligat de către șef sa lucrez mai ... (vezi toată discuția)
Contract de munca pentru 6 ore fradpatrascu fradpatrascu Ce implicatii produce un contract de munca incheiat pentru 6 ore. Mentionez ca de fapt, programul de lucru ar fi de 8 ore. (vezi toată discuția)