Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Am o nelamirire legata de kurzarbeit daca ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Am o nelamirire legata de kurzarbeit daca ma poate ...

Buna ziua,

Am o nelamirire legata de kurzarbeit daca ma poate ajuta cineva. La firma la care lucrez am semnat ca de la 1 noiembrie vom lucra in acest sistem, adica 4 ore pe zi, salariul 87 la suta. In momentul de fata suntem obligati sa venim 8 ore pe zi. Este legal acest lucru? Si daca nu, unde putem face o sesizare? Multumesc anticipat!
Marian Nestor, utilizator
Nu este legal ... sesizati ITM-ul.

Sesizarile pot fi transmise catre ITM (Inspectoratul Teritorial de Munca) prin:
- posta;
- e-mail;
- fax;
- inregistrate chiar la sediul institutiei.