Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dosar penal
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Dosar penal

Bună ziua , azi de dimineață cumnata ,sora soțului meu cu care suntem în conflict de vreo 6 luni (conflicte pe care ea le face) a venit de la locuința ei și a dat foc la o mulțime de baloți și la șura unde erau depozitați care erau peste drum de noi .M-a amenințat pe mine cu moartea (eu sunt soția fratelui ei) , mi-a spus că dacă mă mai vede pe strada mă o omoara.Am primit de la ea o mulțime de mesaje de amenințări .Mai grav e că în momentul când a dat foc s-au dus cu fetița ei de mana de 7 ani.A fost nevoie de intervenția pompierilor ai a poliției . I-au făcut dosar penal.Pagubele sunt evaluate la aproape 1000 de euro .Cum credeți că va fi sancționată?Ea nu are nici un motiv valabil să ne facă așa ceva
Sa mergeti sa depuneti plangere. O sa fie cercetata penal sub aspectul savarsirii infractiunii de distrugere si amenintare.
Da,am depus plângere la momentul respectiv când au sosit pompierii și poliția.

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Sa mergeti sa depuneti plangere. O sa fie cercetata penal sub aspectul savarsirii infractiunii de distrugere si amenintare.