Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Stabilirea domiciliu minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Stabilirea domiciliu minor

Buna ziua.Am divortat de sotul meu in luna iulie si urmeaza stabilirea domiciliului minorului.Fostul sot este consumstor de substante interzise.Pot cere in instanta probe din care sa reiasa ca se drogheza?Adica daca se admit astfel de probe.Va multumesc.
Șansele de a obține stabilirea minorului la dvs (ca mamă) sunt covârșitoare, având în vedere că liniile de forță ale jurisprudenței converg în acest sens.
Asemenea probe ar fi redundante și ar putea avea repercusiuni nefaste asupra tatălui copilului dvs.