avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 575 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Credit neplatit la banca vechi de 8ani
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Credit neplatit la banca vechi de 8ani

Cum se formuleaza o contestatie la exevutare silita pentru un credit vechi de 8 ani.unde se depune si ce alte documente sauproceduri trebuiesc efectuate? Si cum se poate opri o poprire pe cont.
Cel mai recent răspuns: sarah16 , utilizator 18:57, 16 Septembrie 2018
Angajandu-va un avocat pt a redacta contestatia(macar)si pt a studia documentele dvs.Sunt proceduri care tb facute de cineva din doeniu nu se poate rezolva cu ,,modele'' copiate de pe net si 2-3 intrebari pe un forum.Aveti de suportat si costuri taxe de timbru,cautiune pt suspendarea executarii silite etc,
Mergeti cu inscrisurile la avocat, sa va redacteze contestatia in functie de contextul faptic.
Redutele nu se construiesc abstract, ci în funcție de fiecare speță.
Lasati-mi o adresa de mail si va ajut eu
Multumesc

Avocat Tabrea Alexandru a scris:

Mergeti cu inscrisurile la avocat, sa va redacteze contestatia in functie de contextul faptic.
Redutele nu se construiesc abstract, ci în funcție de fiecare speță.

Multumesc

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Angajandu-va un avocat pt a redacta contestatia(macar)si pt a studia documentele dvs.Sunt proceduri care tb facute de cineva din doeniu nu se poate rezolva cu ,,modele'' copiate de pe net si 2-3 intrebari pe un forum.Aveti de suportat si costuri taxe de timbru,cautiune pt suspendarea executarii silite etc,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cautiune porce porce Buna ziua, in urma executarii silite s-a infiintat poprirea si asupra girantilor;daca titilarul -debitor de pune cerere de contestatie si plateste cautiunea ... (vezi toată discuția)
Contestatie executare silita Eka2015 Eka2015 Buna ziua! Ma judec cu o banca, pe clauze comisioane abuzive, care pe timpul procesului a cesionat contractul de credit. Firma, care a preluat contractul, a ... (vezi toată discuția)
Comisionul executorului judecatoresc ? catalinrw catalinrw am ramas restant la plata si banca a inceput procesul de executare silita in cadrul bancii am redactat un nangajament de plata la care nu am primit raspuns ... (vezi toată discuția)