avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 804 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua.

La cate sapataman se poate intra in concediu prenatal? Am 28 de săpt si fac 1 an la locul de munca pe 10.10.2018, se calculează si concediul prenatal daca intru inainte de cele 12 luni împlinite?
Cel mai recent răspuns: Andrada ung , utilizator 20:59, 16 Septembrie 2018
De la 28 de săptămâni puteți intra în prenatal. ..concediul prenatal intra în calculul celor 12 luni eligibile pentru CCC.
Multumesc mult. Imi sunteti de un real ajutor!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul indemnizatie pt ccc2 + realizare venituri concediu medical/prenatal ??? english_teacher english_teacher Buna ziua, Sunt in CCC pana pe data de 24 martie 2016 adica pana la implinirea varstei copilului de 1an si 11 luni.Sunt insarcinata din nou urmand sa nasc ... (vezi toată discuția)
Contract pe perioada determinata-sarcina marina231095 marina231095 Buna ziua! Sunt angajata la firma X din 07.01.2019 avand contract pe perioada determinata pe 6 luni, el urmand sa expire in 07.07.2019. Acum sunt ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie concediu crestere copil atlassport atlassport Situatia mea este urmatoarea : data probabila a nasterii va fi 5 noiembrie 2015. Cum se calculeaza indemnizatia CCC? stiu ca se ia 85% din media venitului ... (vezi toată discuția)