Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua.

La cate sapataman se poate intra in concediu prenatal? Am 28 de săpt si fac 1 an la locul de munca pe 10.10.2018, se calculează si concediul prenatal daca intru inainte de cele 12 luni împlinite?
De la 28 de săptămâni puteți intra în prenatal. ..concediul prenatal intra în calculul celor 12 luni eligibile pentru CCC.
Multumesc mult. Imi sunteti de un real ajutor!