Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... iesire din indiviziune curte
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

iesire din indiviziune curte

Buna ziua,
avem un imobil cu o curte de 166mp in indiviziune, delimitate in fapt, iar vecinul codivizar a inchiriat un imobil catre un laborator, cmi, fara sa imi ceara acordul scris sau verbal, clientii tranzitand acest spatiu indiviziune, dar delimitat cu gard. Se poate cere anularea actului de inchiriere al vecinului, avand in vedere ca nu mi-a cerut acord?multumesc
Buna ziua,
Da, puteti solicita.
multumesc, catre ce foruri sa ma adresez? otdr e suficient? este laborator de tehnica dentara,
mircea.g, utilizator
Am reusit sa cumparam casa cu curtea indiviziune, acum vine intrebarea:
Nu avem contract de inchiriere cu CMI ,
1.cum putem sa il dam afara pe chirias?
are un act incheiat doar cu decedatul , care a lasat mostenire celui care ne-a vandut, pana in 2020 martie...
2.e valabil actul? Noi am cumparat in Aprilie dar l-am Notificat doar verbal...
3.se impune Notificarea in scris de parasirea a locului aflat in chirie?
mircea.g, utilizator
Lam dat afara pana la urma