Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Permis
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Permis

Am fost condamnat pentru conducere fără permis (art335.alin2 categorie necorespunzatoare) ,permisul nu mi s-a suspendat pana la începerea pedepsei. Acum după ce am executat pedeapsă cu detenție pot conduce avand in vedere ca permisul nu mi s-a suspendat ?
Permisul dvs a fost anulat, trebuie sa sustineti examen pentru un alt permis.

Permisul nu mi.a fost luat deloc,eu am fost totuși si l-am predat cand m.am eliberat. In hotararea definitivă nu mi.a fost interzis nici un drept legat de treaba asta. Sa inteleg ca codul rutier intervine peste cel penal ?
Este asa cum v-am spus, nu trebuie sa scrie nimic in hotarare de anularea permisului, nu il anuleaza judecatorul, il anuleaza seful politiei rutiere in baza hot. de condamnare.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat