avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara copil
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara copil

In cazul in care tatal obligat la divort sa plateasca pensie alimentara pentru copil nu vrea sa plateasca, ce masuri se pot lua?
Tatal este PFA, cu certificat de handicap, singurul bun proprietate personala este cota parte din apartamentul care inca nu a fost supus partajului.
Ultima modificare: Luni, 17 Septembrie 2018
stefi15, utilizator

Alte discuții în legătură

Nu plateste pensia alimentara ADANNA ADANNA Buna ziua! Suntem divortati din aprilie. Sentinta a sosit in iunie, iar in iulie am facut-o definitiva si irevocabila. El a parasit domiciuliul din mai ... (vezi toată discuția)
Divort DanielaSaigiu DanielaSaigiu Buna ziua,sunt casatorita de 4 ani si am o fetita de 1 an si 2 luni... intrebarea mea este,in caz de divort,fata ramane cu mine,sau mi-o poate lua tatal ei? ... (vezi toată discuția)
Iesire din indiviziune fara divort raul32rar raul32rar Buna ziua, Am cumparat impreuna cu \"sotia\" un apartament -inainte- de incheierea casatoriei in urma cu 10 ani. Astazi dupa o serie de procese incheiate ... (vezi toată discuția)