avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 387 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Plată nedatorată
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Plată nedatorată

Bună ziua!
Am următoarea situație: un contract expirat cu UPC, am plătit însă din eroare căteva luni facturile lor, eu beneficiind de internet de la altă firmă, contractual.
Îmi poate da cineva jurisprudență cu acțiuni admise (plata nedatorată) ?

Alte discuții în legătură

Litigiu cu societatea de cablu tv upc gaskoe gaskoe Buna ziua, Va supun atentiei urmatoarea speta. Acum 10 ani locuiam cu chirie, mai multe familii in aceeasi curte. Unul dintre chiriasi avea incheiat un ... (vezi toată discuția)
Reziliezi contractul cu furnizor servicii cablu si dupa 5 luni ajungi la recuperatori... ContSters140943 ContSters140943 Buna ziua, Pe scurt acum 3 ani am incheiat un contract cu UPC pt furnizarea serviciilor de internet. Pe la mijlocul lunii noiembrie m-am dus la casierie sa ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract upc care nu are semnatura mea GarfieldStefy GarfieldStefy Buna ziua! Am o nelamurire. Sunt clienta UPC din luna Septembrie 2008 . Vreau sa renunt la serviciile lor, insa ei imi spun ca nu sunt sub contract minim ... (vezi toată discuția)