avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... actiune in granituire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

actiune in granituire

Buna ziua! In cazul in care intre proprietatea si proprietatea altei persoanei se afla o suprafata de teren ce nu ne apartine niciuna unuia dintre noi, fiind probabil o rezerva a comisiei locale de fond funciar, insa proprietarul celuilalt teren si-a pus gardul inclusiv pe aceasta suprafata de teren dintre noi, as putea introduce actiune in granituire prin care sa solicit instantei ca prin hotararea ce o va pronunta sa i-l oblige pe acesta sa isi respecte linia de hotar conform cartii funciare a terenului lui, lasand libera acea portiune de teren?

Alte discuții în legătură

Actiune in granituire AlbertCaf AlbertCaf Buna ziua! In cazul in care intre proprietatea mea si proprietatea altei persoanei se afla o suprafata de teren ce nu ne apartine niciuna unuia dintre noi, in ... (vezi toată discuția)
Actiune in granituire AlbertCaf AlbertCaf Buna ziua! In cazul in care intre proprietatea mea si proprietatea altei persoanei se afla o suprafata de teren ce nu ne apartine niciuna unuia dintre noi, in ... (vezi toată discuția)
Reintregirea proprietatii cristi.petre65 cristi.petre65 am urmatoarea intrbare: in saptele casei mele pe o portiune de 19 metri lungime si 60 centimetri latime trebuia sa fac gard despartitor fata de vecinii ... (vezi toată discuția)