Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Inmatriculare auto
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Inmatriculare auto

Buna ziua,

Am cumparat o masina recent, vanzatorul a cumparat-o la randul sau de la alta persoana, a incris-o la circa financiara,dar nu a schimbat talon (figureaza in carte si talon fostul proprietar).
O sa am vreo problema la politie cand o sa merg sa o inmatriculez? Sau la circa financiara cand o declar?

Multumesc
In mod normal acea rubrica se completeaza s i semneaza de catre vanzator.
Daca vanzatorul nu a semnat si completat rubrica mai bine lasati-o goala.
Aveti toate celelalte acte care dovedesc inscrisurile care lipsesc.