Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune cu veri primari
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune cu veri primari

Tatal meu ,var primar cu defunctul , care nu mai are alte rude , deschide succesiunea la notar. El nu mai are cunostiinta cati veri primari sunt in total si cati mai traiesc.Cum se procedeaza in acest caz ?
De asemenea nu se cunoaste nici totalitatea bunurilor avute de defunct.Cum se poate afla care este masa succesorala , valoarea ei ?
Treaba cu "cati veri primari sunt in total si cati mai traiesc" o rezolva notarul. Ii veti da date si acte despre cei dinainte si care au decedat, asa cum le stiti sau cum le mai puteti afla. Mergeti la el cu incredere.