Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... În urmă cu câțiva ani am dat declarație într-un ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

În urmă cu câțiva ani am dat declarație într-un dosar penal, iar acum sunt citat ca martor. De ce trebuie să mă prezint iar?

Buna ziua! acum cativa ani, m-am dus la un cabinet medical sa-mi fac fisa medicala pentru permisul auto. Acolo la acel cabinet se faceau niste "magarii" iar politia a confiscat toate fisele medicale. Bineinteles, am fost chemat sa dau declaratie. Zis si facut! Acum peste cativa ani am primit citatie precum sa ma prezint in calitate de martor. Intrebarea mea este: din moment ce am dat o declaratie, de ce trebuie sa ma prezint iar?
Manuela Rășină, administrator
Nu cred sa va amendeze dar incercati sa stabiliti o data la care sa va prezentati.
Ok, multumesc frumos pentru raspunsuri! Toate cele bune!