avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 776 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Scutiri la angajarea de someri?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Scutiri la angajarea de someri?

Buna seara, daca sunt somer si cineva vrea sa ma angajeze (o firma deschisa prin programul Startup nation), plateste ceva la stat, are ceva scutiri de impozit sau primeste indemnizatie ?....Va multumesc
Ultima modificare: Luni, 24 Septembrie 2018
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Definitie somer in contextul programului startup nation silvius.neagu silvius.neagu Buna ziua, Sunt un proaspat beneficiar al programului Startup Nation 2017 si am o intrebare referitoare la angajarea unei persoane defavorizate - in cazul meu ... (vezi toată discuția)
Pfa/pfi și startup nation bună seara! aș vrea să știu dacă ... CBM CBM PFA/PFI și Startup Nation Bună seara! Aș vrea să știu dacă pot accesa programul Startup Nation 2024 ca PFA/PFI sau trebuie să înființez un ... (vezi toată discuția)
Finantare rapida pentru startup - sume mici Georgescu Traian Georgescu Traian Buna ziua, As dorii sa stiu daca exista vreo posibilitate de a accesa fonduri in valoare de 30.000 ron pentru un startup. Indiferent daca sunt rambursabile ... (vezi toată discuția)