Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Scutiri la angajarea de someri?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Scutiri la angajarea de someri?

Buna seara, daca sunt somer si cineva vrea sa ma angajeze (o firma deschisa prin programul Startup nation), plateste ceva la stat, are ceva scutiri de impozit sau primeste indemnizatie ?....Va multumesc
george-neagu, moderator