Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Sentinta definitiva
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Sentinta definitiva

Buna seara,

Daca o sentinta este definitiva,iar una din parti este obligat la plata unor daune,ce termen are pt a face plata? Ar putea plati si in rate?

Multumesc!
Are cam 10 zile pana se încuviințează executarea silită , plus 2-3 zile pana ajunge Notificarea executorului ca sa plătească in termen de o (1) zi.
Dacă va accepta creditorul, poate plăti și in rate