avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1590 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Accident vatamare corporala
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Accident vatamare corporala

Buna seara .Am avut in urma cu 2 luni un accident rutier cu vatamare corporala ,un motociclist a intrat în mașină cu care eram ,deci el ma lovit pe mine .Politia mia luat permisul pe motivul neacordare de prioritate ,dar el Cand a intrat în mine a avut si o urma de frânare de 16 metri (deci circula cu viteză și nu a avut timp să mă evite ,sau ma vazut tarziu) După cele constatate poliția nu trebuia sami dea si mie un proces verbal de constatare sau o copie .Este legal sau nu sami planeze o copie a procesului verbal .Mie nu mia dat nimic .Multumesc anticipat

Alte discuții în legătură

Accident rutier Ionut groza Ionut groza Buna ziua ,o intrebare am si eu .Am avut un accident rutier în bucurești cu vatamare corporala.Permisul l-au reținut și am dovada de circulație dar nu am ... (vezi toată discuția)
Permis retinut Ionut groza Ionut groza Buna ziua .În urma cu o luna am avut un accident rutier am fost lovit în spate de un motociclist.Politia mi retinut permisul pentru neacordare de prioritate ... (vezi toată discuția)
Permis retinut Ionut groza Ionut groza Buna ziua,pe data de 16.08.2018.am avut un nefericit accident in bucuresti .Aflanduma stationat pe dreapta undeva aproape de centru vechi la intrarea in pasaj ... (vezi toată discuția)