Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Norma de carburant
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Norma de carburant

Buna ziua.
La institutiile publice (nu primarie, consiliu judetean) cat este norma la carburant pentru autoturisme? In Ordonanta 80/2001, modificata in 2018 nu se mai face referire decat la stabilirea limitelor privind cheltuieli de protocol si dotarea cu autoturisme.
Multumesc
Eu am o testare facuta de RAR in care arata cat consuma fiecare masina cu/fara incarcatura, cu/fara aer conditionat, in circuit urban, mixt, cu viteze legale. Decontarea se face conform acestor testari.