Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu risc maternal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu risc maternal

Buna ziua. As dorii sa știu dacă mi se plătește concediul de risc maternal având in vedere ca am lucrat doar 3 luni. Mulțumesc
Potrivit OUG 158/2005, concediul și indemnizația de risc maternal se acordă fără condiție de stagiu de cotizare.

In speta, raspunsul este afirmativ la nelamurirea dvs.