Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Buna ziua. Parintii mei au o casa pe numele lor . Eu sunt casatorita si sunt singura la parinti. Intrebarea este daca dupa decesul lor sotul meu are drept la acea casa sau imi revine doar mie in urma succesiunii. Multumesc.
Va revine doar dvs.
Bunurile dobandite prin mostenire sunt bunuri proprii.
Multumesc frumos.