Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CFS fara voie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CFS fara voie

De curand am aflat intamplator ca firma la care lucrez m-a bagat in concediu fara plata cateva zile in ianaurie ( asa zic ei ca doar cateva zile ca deocamdata nu am apucat sa verfic ) dar asta fara sa ma instiinteze se poate sa se faca acest lucru fara ca angajatu sa fie instiintat , e drept ca nu am fost la serviciu atunci ca a fost in perioada sarbatorilor si ni s-a spus ca avem vacanta nicidecum ca o sa fim bagati in concediu fara plata
Din pacate sunt foarte frecvente aceste situatii...ce sa mai zicem de cazul cand au lucrat, au primit salariul cuvenit si s-au trezit dupa cateva luni ca au fost trecuti cu zile fara plata in cartile de munca?
cris2279 a scris:

Din pacate sunt foarte frecvente aceste situatii...ce sa mai zicem de cazul cand au lucrat, au primit salariul cuvenit si s-au trezit dupa cateva luni ca au fost trecuti cu zile fara plata in cartile de munca?

Sesizati acest aspect ITM-ului in a carui raza isi are sediul angajatorul.