avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 497 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ani de inchisoare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ani de inchisoare

Buna seara .O intrebare am si eu ,în urma cu 8 luni am fost înjunghiat de un vecin si azi l-au condamnat la 6 ani si 8 luni pentru tentativă la omor .8 luni se scad ca a fost pe arest si neam judecat .Restul este de 6 ani ,practic cât executa el din acești ani .Multumesc anticipat
Cititi art. 99 si urm. cod penal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tentativa de omor ionutandrei7 ionutandrei7 Salut am un prieten care la înjunghiat pe un prieten de a lui într.un conflict a facut 2 luni de arest preventiv iar acum la plasat in arest la domiciliu ... (vezi toată discuția)
Amenintare Ionut groza Ionut groza Buna seara o problema am si eu .În urma cu trei luni am fost înjunghiat lângă inima de un vecin si acum este arestat pentru tentativă la omor,si urmeaza ... (vezi toată discuția)
Tentativa de omor Ionut groza Ionut groza Buna seara.Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns . Am fost înjunghiat de un vecin care am inteles ca este nebun adica are schizofrenie paranoică si ... (vezi toată discuția)