Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Tentativa de omor
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Tentativa de omor

Buna seara.Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns . Am fost înjunghiat de un vecin care am inteles ca este nebun adica are schizofrenie paranoică si părinți stiu si nu au făcut nimic .acum este arestat pt tentativă la omor si as vrea sa specific ca are si permis de conducere toate categoriile.Se poate sa fie iertat de lege adica sai de drumul acasă. Am sanse sa fie condamnat cu închisoare .Va rog sami spuneti ce trebui să fac. Sanse de despăgubire materială (adică salariul pe 3 luni cât nu pot sa muncesc sami întreține familia ca nu pot munci )Cu stima .O seara buna si va multumesc .
Ionut groza, utilizator
Până la începerea cercetării judecătoreşti aveti dreptul sa va constituiti parte civila si sa solicitati daune materiale si morale.