Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Hartuire si amenintare
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Hartuire si amenintare

Cineva pe feisbuk având o poza mai indecenta cu mine ma amenința ca daca nu ii răspund provocărilor va posta poza pe feisbuk sau sa ii dau bani ca are nevoie de bani.Ce trebuie sa fac?
Puteti merge la politie sa depuneti plangere pentru santaj.
Depuneti plangere penala la politie sau parchet. Sa faceti print screen la discutii si sa le atasati plangerii.
Evident, imediat, depuneți plângere la parchetul local; astfel se va ”soluționa” mai repede. Dacă aveți și informații despre modul în care a cerut banii, depuneți și aceste probe.