Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... vouchere de vacanta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

vouchere de vacanta

buna ziua,
m-am pensionat cu data de 01.06.2018 de la o primarie fiind functionar public. Nu am primit vouchere de vacanta desi comanda a fost facuta in 22.05.2018 pentru colegii care au ramas. Considerati ca am dreptul conform legii?daca da ma puteti ajuta cu un model de cerere de chemare in judecata?Multumesc
Potrivit legislatiei, aveti dreptul de a primi vouchere de vacanta proporțional cu perioada lucrata.

Cam greu de formulat pe Forum un model de acțiune în justiție.