Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediul de boala pentru ACV
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediul de boala pentru ACV

Am primit concediu de boala pentru AVC ischemic, initial pentru
90 de zile, apoi prelungit pana la 183 de zile. Starea generala a condus la o solicitare de prelungire cu inca 90 de zile, la Bucuresti si s-a aprobat si aceasta. In total vor fi efectuate pana in 20 noiembrie 2018, 273 de zile de concediu de boala. INTREBARE: Se poate prelungi concediul de boala, pentru acest diagnostic, pana la durata totala de 365 de zile?
lzelici@yahoo.com, utilizator
Concediul de boala maxim primit poate fi de 273 de zile. Daca starea dvs. de sanatate nu va permite reluarea activitatii va trebui sa depuneti dosar la Comisia medicala din cadrul CJP pentru obtinerea unei decizii pentru pensionare pe caz de boala.