Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cerere preschimbare termen de judecata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cerere preschimbare termen de judecata

ma poate ajuta cineva cu un model de cerere - preschimbare termen de judecata?
as vrea sa il devansez

multumesc.
INSTANTA ..........................
DOSAR NR. ....../ ....................
TERMEN ................................

Domnule Presedinte,

Subsemnatul .........................., domiciliat in ..............................., str. ....................
nr. ......, bloc ......, scara ....., etaj ...., apart. ....., sector/judet ...................., reprezentat
prin avocat ........................., cu sediul profesional in ..........................., str. ................
................. nr. ......, bloc ......, scara ....., etaj ...., apart. .........., sector/judet .......
..................................., reclamant in dosarul nr. ......../........., aflat pe rolul acestei
instante, in cauza ce are ca obiect ............................, in contradictoriu cu paratul .......
....................., domiciliat in ......................., str. ................................ nr. ......, bloc ....
.., scara ....., etaj ...., apart. ....., sector/judet ......................., avand termen fixat pentru
judecarea cauzei la data de .................., in temeiul dispozitiilor art. 153 alin. (3)
Cod procedura civila, formulez prezenta

CERERE DE PRESCHIMBARE A TERMENULUI DE JUDECATA

fixat de catre aceasta instanta intrucat .....................................................................
.................................................................................................................................
............................................................................................................................... .
Prin urmare va solicit sa dispuneti fixarea unui nou termen de judecata, cu citarea partilor, la care, dupa ascultarea acestora, sa hotarati preschimbarea termenului de judecata la o alta data.

DOMNULUI PRESEDINTE AL ........................................