Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Mă puteți ajuta !
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Mă puteți ajuta !

Lucrez că arhivar la un colegiu ( liceu) am un handicap legea 448/2006, aș dori să mi spune ți dacă au dreptul să mă oblige să fac servicii ( atribuții) in afară de muncă pe care o prestez. Fac aceste servicii fără schimbarea contractului de muncă, doar din obligații. Mulțumesc pentru înțelegere.
Nimeni nu poate fi obligat sa munceasca sau sa nu munceasca intr-un anumit loc de munca ori intr-o anumita profesie, oricare ar fi acestea.