Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca

Va rog, cum eliberez o adeverinta ptr. dosarul de pensie , infirmiere anii 1995 pana in 2018 lucrati in institutie publica, azil de batrani respectiv, sporul de tura de 15% ( spor de noapte)
Adeverinta pentru sporul de nopate trebuie sa fie eliberata conform modelului prevazut dse Anexa 16 la HG 257/2011.
[ link extern ]
Temeiul legal? va rog, am eliberat conform Legii nr.10/ 1972 Codul muncii ,art.114 alin. 2 este ok?
Multumesc.
Plus:

Legea retribuirii după cantitatea și calitatea muncii nr. 57/1974 , art. 72 - până la 11 martie 1991;

Legae 53/2003 - Codul Muncii , de la 01.03.2003
Cornel Vasile, Consilier juridic