Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Gandaci in bloc - presesdintele si administratorul nu ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Gandaci in bloc - presesdintele si administratorul nu vor sa faca nimic

Buna ziua. Detin o garsoniera intr-un bloc si in ciuda numeroaselor tentative de a curata ap de gandaci, acestia revin. Presedintele si administratorul refuza sa faca deratizarea la nivel de bloc si arunca pe locatari. Situatia a devenit disperata, fiind nevoiti sa suportam o adevarata invazie. Solutiile extrem de toxice nu au rezultat si nu reusim decat sa cheltuim bani si sa ne itoxicam . Gandacii revin nestingheriti dupa o zi . Situatia a devenit de nesuportat. Ce masuri legale se pot intreprinde impotriva nesimtirii si nepasarii celor din conducere. Pana la schimbarea conducerii care dureaza, noi nu mai putem locui in bloc.Multumesc
stanescu2, utilizator
Ati identificat sursa care cauzeaza inmultirea vietatilor?
Aveti subsol tehnic, este inundat, este plin de mizerie?
Apelati la Directia de sanatate publica si la primarie prin compartimentul de relatii cu asociatiile de proprietari sa intervina.
De ce dureaza schimbarea comitetului si presedintelui?
Da. Sursa pare a fi subsolul plin de mizerie si ghena si alti locatari care stau asa. Schimbarea dureaza pentru ca la sedinte nu se prezinta toti locatarii si sunt gasti si gascutze si interese fara legatura cu administratia.

"Apelati la Directia de sanatate publica si la primarie prin compartimentul de relatii cu asociatiile de proprietari sa intervina."
Aveti vre-un contact unde sa sun? Am sunat la primaria sector 3 si dansii au zis ca nu au ce sa faca si ca sa schimbam presedintele. Usor de zis greu de facut din pacate.
Multumesc
Daca la nivelul asociatiei va confruntati cu dezinteres sesizati oficial autoritatea de sanatate publica
Multumesc. Aceasta e linkul de contact? [ link extern ]
Verba volant scripta manent! Mai ales la primarii.
Daca doar ati sunat veti ramane cu "sunatul".

Faceti o petitie frumos in atentia onoratului primare Negoita si o inregistrati la primarie.
Cand va adresati primarelui scrieti si "spre stiinta Directia Sanitara a Mun Bucuresti", asa, pentru impresie.
La fel procedati si cu petitia adresat DSP, totul se face cu nr de inregistrare.