avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 824 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Concediul medical
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Concediul medical

Buna ziua ! Am o mica problema pe care o intampin cu concediul medical ! Am fost internata cu cea mica de pe data de 9 sept si din spital mi s-a acordat un concediu medical pentru ingrijirea copilului , dar in aceiasi si de externare am fost internate la alt spital deoarece i se facuse rau iar ! La fel dupa externare am primit un concediu medical pentru ingrijirea copilului ! Datele sunt urmatoarele 09.092018-14.09.2018 de la primul spital si 12.09.2018-21.09.2018 de la celalalt spital , cele de la resurse spun ca nu se accepta al doi-lea medical deoarece se suprapune ca data cu celalalt ! Deci pana la urma cum se poate remedia situatia , pentru ca doctorul a spus ca nu e problema daca mai am unul ! Va multumesc si astept un raspuns ! Seara buna
Cel mai recent răspuns: adema1980 , utilizator 20:06, 1 Octombrie 2018
Cei de la resurse umane au dreptate; mergeti la medic sa va treaca 14 in loc de 12.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod 14/111 concediu medical ContSters85367 ContSters85367 Buna ziua! Va rog daca se poate sa ma ajutati intr-o problema. Tatal meu a fost internat la Victor Babes - pneumologie si la Militar unde i s-a extirpat o ... (vezi toată discuția)
Ordinul ms/cnas nr. 60/32/2006 - incalca dreptul copiilor peste 7 ani la ingrijire/atentia mamei atat timp cat sunt bolnavi acasa sau internati in spital Profu40 Profu40 Buna ziua, asta am patit oameni buni, fetita mea in varsta de 8 ani a facut febra 3 zile la rand si ne-am internat in spitalul Victor Babes. Au urmat ... (vezi toată discuția)
Concediu medical Florys12 Florys12 Buna seara. Am avut copilul de 9 ani internat în spital 2 zile. A trebuit să stau însoțitor si am platit 18 lei. Fișa de internare este pe numele ... (vezi toată discuția)