Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Concediul medical
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Concediul medical

Buna ziua ! Am o mica problema pe care o intampin cu concediul medical ! Am fost internata cu cea mica de pe data de 9 sept si din spital mi s-a acordat un concediu medical pentru ingrijirea copilului , dar in aceiasi si de externare am fost internate la alt spital deoarece i se facuse rau iar ! La fel dupa externare am primit un concediu medical pentru ingrijirea copilului ! Datele sunt urmatoarele 09.092018-14.09.2018 de la primul spital si 12.09.2018-21.09.2018 de la celalalt spital , cele de la resurse spun ca nu se accepta al doi-lea medical deoarece se suprapune ca data cu celalalt ! Deci pana la urma cum se poate remedia situatia , pentru ca doctorul a spus ca nu e problema daca mai am unul ! Va multumesc si astept un raspuns ! Seara buna
Cei de la resurse umane au dreptate; mergeti la medic sa va treaca 14 in loc de 12.