Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Voi dupa ce criterii ati ales firma de curatenie ?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Voi dupa ce criterii ati ales firma de curatenie ?

Mai, sigur nu dupa sanatatea mintala a administratorului. Dar de acum inainte voi lua in considerare.
Pentru a va informa corect si complet asupra raspunderii reprezentantilor asociatiei de proprietari,parcurgeti disp L nr 196/2018
administartorul de imobil este simplu angajat al asociatiei de proprietari cu limita de competenta de executie hotarari ale adunarii generale,decizii ale comitetului executiv si ale presedintelui de asociatie
Administratorul de imobil nu are competenta sa dispuna de la sine putere incheierea raporturilor juridice cu prestatorii de servicii
Firma de curatenie se poate alege conditionat de criteriile de exigenta si pretentiile asociatiei de proprietari si binenteles de costul prestatiei