avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 896 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Voi dupa ce criterii ati ales firma de curatenie ?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Voi dupa ce criterii ati ales firma de curatenie ?

Voi dupa ce criterii ati ales firma de curatenie ?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 09:21, 2 Octombrie 2018
Mai, sigur nu dupa sanatatea mintala a administratorului. Dar de acum inainte voi lua in considerare.
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pentru a va informa corect si complet asupra raspunderii reprezentantilor asociatiei de proprietari,parcurgeti disp L nr 196/2018
administartorul de imobil este simplu angajat al asociatiei de proprietari cu limita de competenta de executie hotarari ale adunarii generale,decizii ale comitetului executiv si ale presedintelui de asociatie
Administratorul de imobil nu are competenta sa dispuna de la sine putere incheierea raporturilor juridice cu prestatorii de servicii
Firma de curatenie se poate alege conditionat de criteriile de exigenta si pretentiile asociatiei de proprietari si binenteles de costul prestatiei

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Izolatie pod bloc aionita1 aionita1 Buna seara! Intr-un bloc construit in 2009, la ultimul etaj sunt 7 apartamente deasupra cărora este placa de beton si un pod care nu are niciun fel de ... (vezi toată discuția)
Apa rece oprita intr-un bloc din sectorul 2, bucuresti. SCAlex SCAlex Buna ziua, In cursul zilei de astazi ne-am trezit cu apa rece oprita. Am sunat la apa nova si au comunicat ca s-a oprit apa din cauza restantelor. Am ... (vezi toată discuția)
Loc de parcare Avr Andreea Avr Andreea In urma cu un an la insistențele locatarilor s.a cerut catre administrator sa se faca schița cadastrale pe locurile de parcare pt a fii atribuite. Zis si ... (vezi toată discuția)