Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... recalculare pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

recalculare pensie

buna ziua
de ce doi fosti colegi de serviciu care au iesit la pensie ,unul in 2010 si celalalt in 2012 [subsemnatul Vasilescu Nicolae] cu pensii relativ egale , cu peste 25 ani de grupa a doua ,,doar unul beneficiaza de recalculare prin impartire la 25 ani . ceace va conduce la o crestere cu aproximativ 30% doar pentru cel iesit in 2010.
La acest moment (octombrie 2018) nu intra nici-unul in recalculare(majorare 30%)..