Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Daca a trecut un an...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Daca a trecut un an...

Daca a trecut 1 an sau mai mult,se mai poate depune plângere penala pentru viol la un minor?
Alexanddr, utilizator
Plangerea prealabila se poate depune atunci "Când persoana vătămată este un minor sau un incapabil, termenul de 3 luni curge de la data când reprezentantul său legal a aflat despre săvârşirea faptei."

dar asta inseamna sa aveti si un certificat medico legal care sa indice agresiunea sexuala altfel nu prea ati avea sanse.