Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ajutor ptr. somaj
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ajutor ptr. somaj

BUNA .am lucrat la sncrr cu contractul de munca pe perioada nedeterminata incepand cu data de 24 02 2008 si pana la 01.09.2009 (mentionez ca eu astazi am luat la cunostinta ca mi-sa inchis cartea de munca cu ""art 55 lit.b"",dar eu nu am semnat nici o decizie de incetare a contractului de munca).CE TREBUIE SA FAC SA BENEFICIEZ DE AJUTOR PTR. SOMAJ .
Din data de 01.09 si pana azi in ce pozitie ati fost (ati lucrat, medical, etc)?
da pe aceiasi functie
ingrijitot in institutii de ocrotire sociale
Sa inteleg ca nu ati completat nicio cerere prin care sa solicitati incetarea contractului de munca? Decizia nu trebuie sa o semnati dvs, ci angajatorul.
nu si nici nu am fost anuntat de aceasta intentie