Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Unde ma adresez
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Unde ma adresez

Bună ziua. Nu vrea primăria sa îmi angajeze insotitor sau sa îmi dea mie banii sa plătesc eu pe cineva. Am gradul 1 grav cu insotitor. Unde ma pot adresa în situația asta
Adresati o petitie Autoritatii Naţionale pentru Persoanele cu Dizabilităţi in care descrieti situatia, comunicati nr certificatului de handicap si o copie scanata daca aveti posibilitatea sa o faceti, eventual ii faceti foto cu un telefon inteligent si o atasati petitiei.

Email: petitie@anpd.gov.ro

[ link extern ] /
Nu are cum sa va dea banii dvs sa platiti o alta persoana ... obligatia de a angaja este prevazuta in lege, neindeplinirea acesteia va da dreptul sa promovati o actiune in instanta impotriva Primariei.