Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara

Buna ziua ,
Doresc sa aflu daca o persoana care lucreaza in strainatate poate fi silita sa plateasca pensia alimentara pt minor aflat in Romania ?

Multumesc.
Da, vi se poate formula inclusiv plangere penala pt abandon de familie.
Dacă aveți un copil, contribuiți la creșterea și educarea acestuia.