Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Studii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Studii

Bună ziua ! Am o fata de 20 ani care lucrează cu contract de munca in Anglia...este studenta in ultimul an la o facultate din Romania ( buget ) si ar trebui să vină pentru sesiuni si licenta in Romania ...ce fel de concedii sa isi ia având în vedere că I.ar trebui o luna in ianuarie si 3 luni aprilie - iulie ?
Poate lua concediu de odihna..... Vedeti si acest link
[ link extern ]
E nevoie de vree 4 luni pe an ... nu cred ca poate beneficia de atata concediu de odihna
Nu stiu daca legislatia engleza prevede concediul fara plata... ar trebui vazuta.