Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

indemnizatie crestere copil

ne dorim foarte mult un copil dar nu sunt angajata cu carte de munca,M-am interesat la casa de pensii si am vrut sa imi platesc asigurarile , dar ma ajuta doar la pensie, nu beneficiez de indemnizatie dupa un an de cotizare.Stie cinreva daca reusesc sa ma angajez cu 2 sau 4 ore daca dupa un an de plata a cotizatiilor la sigurarile sociale pot beneficia de indemnizatie pt cresrerea copilului?
Puteti beneficia de indemnizatie daca va incdrati cu timp partial, totul este sa obtineti venituri supuse impozitarii