Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract de comodat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract de comodat

buna ziua ,va mai cer raspunsuri la urmatoare problema
1)contrctul de comodat pentru locuit trebuie înregistrat undeva?
nu.
DACA L-ATI INCHEIAT IN FORMA AUTENTICA LA NOTARIAT TREBUIA SA VI SE DEA SI ACEASTA INFORMATIE
De ce sa-l incheie autentic? Sa dea bani degeaba?

Depinde de perioada pe care este incheiat, daca este incheiat pe mai mult de 3 ani este necesara notarea lui in CF a imobilului.

:offtopic: Va rog nu mai redactati mesaje integral cu litere de tipar, bolduite etc., este contrar Regulamentului de postare intrucat face mesajele greu de parcurs.
Va multumesc pentru intelegere.