Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... declaratie copil minor-trecere frontiera
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

declaratie copil minor-trecere frontiera

Daca pe perioada de valabilitate a unei declaratii pentru copilul minor privind drepturile mamei de a iesi cu copilul din tara mama isi schimba numele de fata, pe care s-a emis declaratie, aceasta se mai poate folosi? sau declaratia trebuie reinnoita cu noul nume, astfel fostii soti trebuie sa se prezinte din nou in fata notarului pentru aceasta noua declaratie? Multumesc.
danacos, utilizator
Buna ziua,
Se poate folosi aratand ca este aceiasi persoana.
CNP-ul NU SE SCHIMBA! deci este valabila.
Mama va trebui sa aiba si actul care dovedeste motivul schimbarii numelui (certificatul de casatorie sau actul administrativ)