avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 532 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bursa sociala facultate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bursa sociala facultate

Buna ziua !

Nu stiu daca este categoria corecta dar nu am idee unde sa postez in alta parte.

Eu sunt student si ma incadrez la bursa sociala de categoria :

a) studenții orfani de unul sau ambii părinţi care nu realizează venituri
peste plafonul pentru acordarea bursei sociale
- cerere
- copie CI solicitant
- înscrisuri care să demonstreze veniturile studentului, respectiv ale
familiei sale
- copii ale certificatului/certificatelor de deces ale părintelui/părinților
- raport de anchetă socială pentru solicitantul orfan de unul dintre
părinţi

Intrebarea mea este urmatoarea :

Mama mea nu lucreaza nicaieri ca sa scoata dovada.. nu are niciun venit... la ANAF nu cred ca e cazul sa mearga daca nu munceste nicaieri...

Poate sa dea o declaratie pe proprie raspundere ca nu are venit ca o sa anexez la dosarul de bursa ?

Eu am venit de 640 lei.. pensia minima de urmas de la tata.
Ultima modificare: Miercuri, 10 Octombrie 2018
sabin25, utilizator

Alte discuții în legătură

Bursa sociala la masterat ionut_negoita89 ionut_negoita89 Buna ziua am si eu o nelamurire: Pt a primi bursa sociala ce venit nu trebuie sa depasesc? Am luat dupa site-ul lor regulamentul de acordare a burselor ... (vezi toată discuția)
Drepturile studentului orfan. bună ziua. care sunt drepturile ... MarilenaR MarilenaR Drepturile studentului orfan. Bună ziua. Care sunt drepturile unui student rămas orfan de un parinte? Frecventează cursurile. Are 21 ani. Pensie? ... (vezi toată discuția)
Bursa sociala sergiu2011 sergiu2011 Salut, Vin la voi cu niste nelamuriri care imi dau mari batai de cap.Imi pun speranta ca o sa imi dati un sfat bun si ca o sa ma puteti ajutati. ... (vezi toată discuția)