Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bursa sociala facultate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bursa sociala facultate

Buna ziua !

Nu stiu daca este categoria corecta dar nu am idee unde sa postez in alta parte.

Eu sunt student si ma incadrez la bursa sociala de categoria :

a) studenții orfani de unul sau ambii părinţi care nu realizează venituri
peste plafonul pentru acordarea bursei sociale
- cerere
- copie CI solicitant
- înscrisuri care să demonstreze veniturile studentului, respectiv ale
familiei sale
- copii ale certificatului/certificatelor de deces ale părintelui/părinților
- raport de anchetă socială pentru solicitantul orfan de unul dintre
părinţi

Intrebarea mea este urmatoarea :

Mama mea nu lucreaza nicaieri ca sa scoata dovada.. nu are niciun venit... la ANAF nu cred ca e cazul sa mearga daca nu munceste nicaieri...

Poate sa dea o declaratie pe proprie raspundere ca nu are venit ca o sa anexez la dosarul de bursa ?

Eu am venit de 640 lei.. pensia minima de urmas de la tata.
sabin25, utilizator