Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Fondul de rulment
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Fondul de rulment

De ce trebuie sa plătesc un fond de rulment calculat de asociație de 150,00 lei, în condițiile în care cheltuielile lunare calculate lunar ptr apartamentul meu nu depășesc 40,00lei-avand apa, curentul și gazele contorizate individual pentru care plătesc direct la furnizori?Cheltuielile ce mi se calculează sunt cele cu femeia de serviciu, curentul pe casa scării și salariile la administrator, președinte, cenzor și avocat?!De ce fondul de rulment este de 150,00 lei și nu de 40,00 de lei?
GMSS, utilizator
raspunsul la intrebarea dv il poate acorad presedintele de asociatie care sa va prezinte inclusiv documentele justificative pentru suma impusa
In temeiul disp L nr 196/2018 solicitati oficial presedintelui de asociatie sa va comunice modalitatea de calcul pentru suma impusa