Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Vechime pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Vechime pensie

Buna ziua.Va rog sa mi spune ti daca facultatea terminata la zi in anul 1990 ,se calculeaza la vechimea ptr pensie?
Intra in calculul pensiei de limita de varsta si de invaliditate.
Nu intra in calculul vechimii in munca, ci a stagiului de cotizare necesar pensionarii..