Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare femeie serviciu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare femeie serviciu

Buna ziua.
As dori sa va intreb daca doresc sa angajez o femeie de serviciu, intr-o institutie publica, trebuie sa indeplineasca pe langa alte conditii si cea de studii generale, conform cod COR. Ce inseamna acest lucru? 4 clase sau 8 clase?Multumesc
Trebuie să fi terminat clasa a 8-a.
Inseamna ca cei fara 8 clase nu se mai pot angaja niciodata?
Dreptul la muncă nu poate fi îngrădit. Obligația viitorului angajat este să depună documente care atestă starea civilă și cazierul judiciar, ulterior, după angajare, și după finalizarea studiilor, completează documentele cu studiile absolvite.
tonidraghici, utilizator